Вибір року 2017
+38 (032) 232-8-383
0800 60-11-38
UKR RUS
Турбіржа
 

Версія для
друку

Лікувальні курорти Закарпаття

Днів: від 1

Закарпаття

Україна

Закарпаття відоме як край для відпочинку та лікування. На території області створено і діють природний Карпатський біосферний заповідник, Ужанський національний парк, озеро Синевир та ін.
Унікальна екосистема карпатського біосферного заповідника, віднесена до найцінніших екосистем Землі й входить у міжнародну мережу біосферних резерватів ЮНЕСКО. Екологічно чистий район карпатських лісів, джерельна вода та мінеральні води, а також гірський клімат сприятимуть відпочинку та відновленню здоров’я.
Дві третини Закарпатської області займають Карпати. На території області знаходяться Ґоргани, Чорногорський, Верховинський, Вододільний, Полонинський, Свидовецький хребти, на яких можна угледіти такі вершини г. Говерла (2061м), г. Піп Іван (1940м), г. Братківська (1788м), г. Близниця (1882м), г. Драгобрат, г. Бужора (1081м) та ін.
Клімат у Закарпатті помірно-континентальний. Температура повітря змінюється від мінус -14°C в лютому до +21°C в липні. На території Закарпаття розташоване найбільш засніжена місцина на Україні – Руська Мокра, де сніг на ґрунті лежить більше ніж 110 днів.
Найбільше мінеральних джерел у Свалявському, Міжгірському, Хустському, Великоберезнянському, Тячівському та Рахівському районах.
За мінералізацією закарпатські мінеральні води є слабо-, мало-, середньо-і високомінералізованими, зустрічаються також розсоли. Таким чином, в Закарпатті є мінеральні води всіх бальнеологічних груп. Значна частина їх (61,4 відсотка) зосереджена в гірській зоні, менша (31,4 відсотка) — в передгірній і лише 7,2 відсотка джерел знаходиться у низовинній частині області. За своїми властивостями 4 родовища мінеральних вод відповідають типу «Есентукі», 7 — «Боржомі» й «Арені» та багатьом аналогам інших відомих мінеральних вод.
Лікувальні мінеральні води з високим вмістом вуглекислоти та таких мікроелементів, як залізо, мідь, цинк, марганець, дуже цінні. Особливість цих мікроелементів у тому, що вони знаходяться в мінеральних водах у терапевтичних дозах і можуть використовуватися для лікування низки патологій органів травлення, серцево-судинної та нервової систем.

Лікування на Закарпатті пропонують такі курорти:

курорт Поляна (Свалявський район) – лікування захворювань органів травлення у фазі стійкої та нестійкої ремісії (гастрит, виразка, ентерит, ентероколіт, хронічні коліки, розлади), захворювань печінки, панкреатиту, цукрового діабету легкого та середнього ступенів та ін. Визначальним лікувальним фактором є «Поляна-Купіль». Взимку для відпочинку в Поляні діють спуски середньої складності, траса для початківців, працюють бугельні витяги.
курорт Солотвино (Тячівський район) – лікування алергічних захворювань. Район багатий унікальними природними рекреаційними ресурсами: карстові соляні озера (концентрація солей в яких більша ніж в Мертвому морі), соляні шахти, лікувальні грязі. Лікування спелеотерапією з використання мікроклімату підземних соляних шахт проводять в товщі солі підземного відділення на глибині 300 метрів на шахті №9. Лікувальний ефект продукує повітря, в 10 раз чистіше за поверхневе, насичене хлоридом натрію. Температура повітря тут 22-23°С, відносна вологість сягає 20-60%. Закарпатська обласна алергологічна лікарня використовує аналогічні підземні приміщення шахти №8. Профіль лікарні: алергічний риніт, астматичний бронхіт, бронхіальна астма легкої та середньої важкості. Протипоказаннями для лікування: хвороби нирок, хвороби сечовивідних шляхів, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця. Вода у соляних озерах корисна для лікування радикулітів, захворювання шкіри, плевритів, артритів, хвороб нервової системи. Найбільше зі солоних озер Солотвино - озеро Кунігунда є неправильної форми з островом посередині. На березі та дні озера є значний шар лікувальної сульфідної грязі. Ропа позитивно впливає на функції органів дихання та серцево-судинної системи. Лікувальні грязі зменшують болі у м’язах та суглобах.
курорт Солочин (Свалявський район) - лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань ендокринної системи, супутніх захворювань серцево-судинної, центральної та периферичної нервової систем, опорно-рухового апарату. Курорт знаходиться між двома горами, тут можна об'єднати лижний відпочинок з лікувальними процедурами в санаторіях. На території курорту налічується близько 15 мінеральних джерел. Велика частина їх знаходиться на початку села, а у підніжжі гори Тесаник, є джерело цілющої сіро-водневої води.
курорт Берегово (Берегівський район) - відомий термальними джерелами, де діють свердловини з гарячою мінеральною водою, які насичені залізом, на двох озерах діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких можна зустріти на Камчатці та Сахаліні (Росія), Ісландії, Угорщині. Басейн з термальною мінеральною водою функціонує на території учбово-спортивної бази «Закарпаття», відкритої ще в далекому 1967р. Заповнюється басейн з гейзера глибиною 1080м, кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, що сприяє знищенню більшості хвороботворних мікробів. Вода не фільтрується, і тому є каламутна, (брудно-коричневого кольору), в будь-який час року температура води складає близько + 50°С, але в басейні охолоджується до +33°С. Лікарі не рекомендують перебувати у воді більше 2-х годин на добу – це може призвести до втрати свідомості. Але короткострокове перебування у воді термального джерела, призводить до позитивних наслідків. Медичними показаннями для лікування мінеральною водою з термального джерела в місті Берегово (зовнішнього застосування у вигляді ванн): захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання, урологічні, гіпертонія, захворювання нервової системи.
курорт Шаян (Хустський район) – лікування хронічного гастриту, виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, функціонального розладу кишечника, хронічного ентероколіту, коліту, холециститу, гепатиту, захворювання сечовивідних шляхів, інтоксикації, цукрового діабету інсулінозалежного, сечокислого діатезу. Курорт відомий своїми мінеральними джерелами, особливо водою «Шаянська», яка за вмістом гідрокарбонатів близька до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон». Курорт має розвинену інфраструктуру, бугельний витяг.
курорт Міжгір’я (Міжгірський район) – лікування захворювань органів травлення (хронічні гастрити, гастродуоденіти, виразкова хвороба (після операції шлунку), хронічні холецистити, стани після холецистектомій, хронічні гепатити, панкреатити, дискінезії кишечника, особливо з наявністю алергічних проявів), захворювань органів кровотворення, захворювань порушеного обміну речовин, опорно-рухового апарату, захворювань верхніх дихальних шляхів. Багатий на родовища вуглекислих мінеральних вод, а саме: Соймівське та Келечинське.
курорт Виноградів (Виноградівський район) - лікування захворювань органів травлення, ендокринної системи, опорно-рухомого апарату, серцево-судинної системи, периферійної нервової системи. Основою санаторно-курортного лікування є природні лікувальні чинники - місцеві мінеральні води трьох типів: «Теплиця», «Олегівська», «Кушницька».
курорт Кваси (Рахівський район) - лікування захворювань опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи. Лікувальними засобами є миш'яковисті хлоридно-гідрокарбонатно-натрієві мінеральні ванни (зовнішнє застосування мінеральної води цього типу). Є мінеральні джерела, вода з яких належить до типу «Арзні» і «Єсентуки».
курорт Карпати (Мукачівський район) - медичні показання: захворювання органів кровообігу і функціональні захворювання нервової системи, захворювання серцево-судинної системи. Основні лікувальні фактори: кліматолікування, мінеральна вода Карпатського родовища «Карпатська» належить до лужних азотних кременистих терм, використовується для зовнішньої бальнеотерапії у лікувальних ваннах, в кабінетах гідротерапії, у басейні і для питного лікування із «Джерела краси». Вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва борна мінеральна вода Полянського родовища «Поляна Купіль» — для питного лікування в бюветі санаторію.
село Лісарня (Мукачівський район) - лікування захворювань органів кровообігу і функціональні захворювання нервової системи, захворювання серцево-судинної системи. Основні лікувальні фактори: кліматолікування, мінеральна вода «Поляна Квасова», «Лужанська 7», «Лісарнянська».
село Довге (Іршавський район) - ефективне лікування захворювань: шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату, верхніх дихальних шляхів, периферичної нервової системи, периферичних судин і порушення обміну речовин, кардіологічних і ендокринологічних захворювань. Основні лікувальні фактори: мінеральна вода «Кушницька», «Олегівська», «Боржавська», термальна вода «Теплицька»
В Закарпатській області основним лікувальним фактором є мінеральні води:
«Лужанська» - практично повністю складається з гідрокарбонатів, що визначає особливість та унікальність її хімічного складу. Містить біологічно активні концентрації кальцію, ортоборної кислоти тощо. Лікування захворювань: хронічний не атрофічний гастрит з підвищеною і такою, що зберігає кислотноутворюючу функцію шлунку, неускладнена виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічний атрофічний гастрит зі зниженою і такою, що зберігає кислотноутворюючу функцію шлунку, хронічний панкреатит, хронічні коліти, що супроводжуються діареєю або запорами, хронічні захворювання жовчного міхура й інші захворювання жовчних вивідних шляхів різного походження стійкої й нестійкої ремісії, сечокам'яна хвороба без порушення прохідності сечі вивідних шляхів, цукровий діабет, деякі порушення імунітету.
«Лужанська-7» - відрізняється наявністю в іонному складі біологічно активних концентрацій кальцію, бору, фтору, йоду, літію та найвищого для цих вод рівня метакремнієвої кислоти. Це робить її аналогом всесвітньо відомої мінеральної води «Гран Гріль» курорту Віші (Франція) та Білінської Киселки курорту Білін (Чехія), але вона вигідно відрізняється від них вмістом деяких специфічних мікроелементів, що дозволяє розширити показання для її лікувального застосування. Лікування захворювань шлунку, переважно з підвищеним рівнем кислотності, супутніх змін органів травлення у вигляді вторинного холе- та панкреатостазу, різних порушеннях обміну речовин, кислотно-лужного стану організму, зокрема при проявах метаболічного ацидозу, що супроводжують цукровий діабет, при ожирінні.
«Поляна Квасова» - склад цієї гідрокарбонатної води збагачений бором, фтором, залізом та іншими мікроелементами.
Лікування всіх захворювань шлунка з підвищеним рівнем кислотності, рефлюкс-езофагіта, супутніх змін у вигляді холе- та панкреатостазу, а також хронічних панкреатитів, гепатозів, гепатитів, цукрового діабету.
«Келечинська» - маломінералізована вуглекисла залізиста, гідрокарбонатна, натрієво-кальцієво-магнієва вода, належить до групи нарзанів з високим вмістом заліза, міді, цинку, марганцю, кобальту. Відносними аналогами мінеральної води «Келечинська» є Забайкальський і Кисловодськ нарзан. Лікувальні властивості: лікує захворювання крові та кровотворних органів, сприяє відновленню дефіциту заліза в організмі, прискорює дозрівання еритроцитів, сприяють новоутворення та утилізації заліза, забезпечує краще всмоктування заліза в кишечнику, бере участь у синтезі гемоглобіну та продовжує життя еритроцитів, має виражену діуретичну та холеретичну дію, покращує захисні властивості слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, знижує протеолітичну активність шлункового соку.
«Сойми» - у бальнеологічній класифікації мінеральних вод відноситься до окремої групи вуглекислих гідрокарбонатно-хлоридних, натрієво-кальцієвих вод типу «Сойминська». Лікувальні властивості: надає дію проти запалення й алергії, запобігає розвиток атеросклерозу, виводить з організму чужорідні і токсичні речовини, уповільнює процеси старіння, має протимікробну дію, сприятливо впливає на шкіру, суглоби, функції серця і судин, лікує атеросклероз, хвороби підшлункової залози, підвищує продукцію шлункового і підшлункового соків, сприяє виведенню жовчі, сечі, утворення ферментів у кишечнику, лікує дисбактеріоз та анемію, виводить з організму радіоактивні елементи та солі важких металів, підвищує імунітет.
«Поляна-Купіль» - вуглекисла середньомінералізована гідрокарбонатна натрієва мінеральна вода. Лікування захворювань шлунку переважно з високим рівнем кислотності, супутніх рефлюкс-езофагітах, змінах функції жовчного міхура, печінки та підшлункової залози, цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин, ефективна при виразковій хворобі, асоційованій з хелікобактерною інфекцією, дисфункціях кишечника, сечокислих діатезах.
«Шаянська» - вуглекисла слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва мінеральна вода. Лікування захворювань органів травлення, обміну речовин, прооперованого шлунку, хронічних захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, захворювань нервової системи, цукрового діабету легкої і середньої важкості, неускладнених виразкових хворіб шлунку та дванадцятипалої кишки, хронічного гастриту з нормальною та підвищеною секреторною функцією, хронічного захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічного захворювання підшлункової залози, захворювань кишечника, серцево-судинних захворювань, хронічної інтоксикації, в тому числі важкими металами.
«Кушницька №12-і» - маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва вода, що надходить зі свердловини №12-і. Рекомендується при хронічних гастритах з підвищеною та нормальною кислотоутворюючою і секреторною функцією шлунка, неускладненій виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічних колітах, при синдромі роздратованого кишечника, хронічних панкреатитах і некалькульозний холецистити, хронічних пієлонефритах і сечокам'яної хвороби. Протипоказання до застосування - гострі холецистити, панкреатити, коліти та ентерити, злоякісні захворювання органів травлення.
«Кушницька № 867» - маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва вода. Клінічні ефекти: нормалізує рівень кислотоутворення у шлунку, має протизапальний ефект, нормалізує рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту. Показання: патологія печінки та гастродуоденальної системи, хронічні гастрити з нормальною кислотоутворюючою і секреторною функцією шлунка, хронічні панкреатити, пієлонефрити, некалькульозний холецистити, сечокам'яна хвороба.
«Олегівська» - мінеральна вода з високим вмістом кремнію, за хімічним складом кремнієва гідрокарбонатна кальцієво - натрієва слабомінералізована вода. Показання до питного застосування: хронічний пієлонефрит, сечокислий діатез, хронічні некалькулезного холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічні коліти, хвороби обміну речовин (ожиріння, подагра, цукровий діабет), захворювання опорно-рухового апарату. Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення. Вчені називають кремній мінералом молодості, здатним уповільнити процес старіння тканин, зміцнити стінки кровоносних судин, поліпшити синтез кісткової і хрящової тканини.
«Боржавська» - борна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва маломінералізована вода. У ній дотримується природний баланс макро- і мікроелементів. Показання до застосування: хронічний коліт і синдром роздратованого кишечника, хронічні холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічний пієлонефрит, сечокам'яна хвороба. Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення.
«Теплиця» - змішана вода по підібраній оптимальній пропорції розведення термальної води слабомінералізованою для її використання в бальнеології. Зовнішнє застосування термальної мінеральної води у ваннах має болезаспокійливий і протизапальний ефект при лікуванні захворювань суглобів,, впливає заспокійливо на центральну нервову систему, посилює імунну систему організму, покращує обмінні процеси в організмі, нормалізує функціональний стан серцево-судинної системи у хворих з нейроциркуляторною дистонією гіпотонічного типу, артеріальною гіпертонією, ревматичними вадами серця, сприяє підвищенню пружності стінок венозних судин, поліпшенню відтоку крові з кінцівок з венозним застоєм.

Серед рекреаційних та туристичних ресурсів Закарпаття варті уваги:
Карпатський біосферний заповідник, який віднесений ЮНЕСКО до найцінніших на планеті. Заповідник має такі відокремлені гірські масиви з г. Говерлою, г. Піп Іван, г. Драгобрат. Тут природно росте унікальна «Долина нарцисів».
Ужанський національний природний парк (Великоберезнянський район), який знаходиться у Східних Карпатах та містить багато рослин занесених до Червоної книги.
Національний природний парк «Синевирське озеро» (Міжгірський район). Озеро Синевир природного походження, знаходиться на висоті 989 м н.р.м. Озеро розстелилося між горами й глибина його становить до 20 м. Посередині озера підіймається малий острів. Озеро має стрімкі береги на яких ростуть вікові ялинки та смереки.
Вільшанське водосховище та Липовецьке озеро (Хустський район), яке розташоване у горловині прадавнього вулкану. Державний заповідник «Соколові скелі» у басейні річки Шипіт, державний гідрологічний пам'ятник-водоспад у селі Тур’я Поляна (Перечинський район).

База розміщення
Розташування
Ціна за номер від, грн.
ціна ½ DBL на
підселення від
ціна DBL
від
ціна SNGL
від
туристичний комплекс «Богольвар 3*»
с. Анталовці
 
-
603 грн.
293 грн.
готельний комплекс «Жайворонок»
м. Берегово
 
-
376 грн.
300 грн.
готель «Золота пава»
м. Берегово
 
-
213 грн.
 
-
родинний маєток «Ламберт»
м. Берегово
 
-
230 грн.
 
-
санаторій «Теплиця»
м. Виноградів
376 грн.
748 грн.
540 грн.
санаторій «Боржава»
с. Довге
353 грн.
703 грн.
466 грн.
готель «Рейкартц Карпати 4*»
с. Жденієво
 
-
516 грн.
386 грн.
санаторій «Перлина Карпат»
с. Карпати
 
-
900 грн.
 
-
санаторій «Гірська тиса»
с. Кваси
218 грн.
438 грн.
351 грн.
готель «Belle Royalle»
с. Лісарня
 
-
683 грн.
 
-
готельно-оздоровчий комплекс «Жива Вода»
с. Міжгір’я
 
-
506 грн.
 
-
санаторно-курортний комплекс «Термал-Стар»
c. Нижнє Солотвино
 
-
990 грн.
753 грн.
туристично-оздоровчий комплекс «Quelle Polyana 4*»
с. Поляна
 
-
628 грн.
363 грн.
готель «Рейкартц Поляна 4*»
с. Поляна
 
-
500 грн.
400 грн.
готельно-рекреаційний комплекс «Сольва»
с. Поляна
 
-
1098 грн.
1018 грн.
санаторний комплекс «Солнячна Поляна»
с. Поляна
 
-
586 грн.
380 грн.
санаторій «Сонячне Закарпаття»
с. Поляна
 
-
770 грн.
460 грн.
комплекс «Фантазія»
с. Поляна
 
-
403 грн.
346 грн.
санаторій «Квітка Полонини» (корпус Сузір’я)
с. Солочин
 
-
826 грн.
568 грн.
санаторій «Карпатія 4*»
с. Шаян
 
-
416 грн.
416 грн.
туристичний комплекс «Легенда Шаян»
с. Шаян
 
-
403 грн.
 
-
готельно-ресторанний комплекс «Червона Рута»
с. Шаян
 
-
716 грн.
 
-

Опис готелів та тарифи можна скачати в розділі вартість туру
Готелі, котрих немає в даній пропозиції - під запит!

 

Версія для
друку

Вверх

Туристическая компания Аккорд Тур ® 2008-2018
Мы в социальных сетях: